Kontakt/Aktuell info

Hinton Golf Club Kvarnby Rönnebäck Sofiedal
       
Banstatus  Öppet Öppet Öppet
       
Öppettider kansli  Midsommarafton, reception stängt    Midsommarafton, reception stängt
Vardag 08.00 - 16.00 07.00 - 18.00 08.00 - 16.00
Helg 08.00 - 13.00 07.00 - 16.00 08.00 - 13.00
Telefon:  040-54 25 50 040-54 25 50 040-54 25 50 
Mail info@hintongolf.se info@hintongolf.se info@hintongolf.se
Ansvarig på plats Johan Carnemalm - Ekonomi/Kansli
Gunhild Frejborn - Kansli
Johan Hinton- VD/Klubbchef
Kristoffer Olsson - Shop/Kansli
Kristian Sandberg - Företag/Sponsring/Kansli 
Telefon: 040-54 25 50
Gunhild: 0708-40 16 71
Johan: 0707-41 40 77
Kristoffer: 0709-50 37 30
0736-54 25 51
Mail:

Johan: ekonomi@hintongolf.se
Gunhild: kvarnby@hintongolf.se

Johan: johan@hintongolf.se
Kristoffer: shop@hintongolf.se
kristian@hintongolf.se
Adress: Klågerupsvägen 469 Rönnebäcksvägen 3 Vångavägen 33
  212 36  Malmö  238 41  Oxie 238 41  Oxie 
       
Öppettider restaurang Sön-torsd 9-15, fre-lör 9-21    08:00 - 16:00
klicka på länken för mer info: Kvarnby Golf & Bykrog Restaurang Rönnebäck Tofält´s Mat & Gastronomi
Telefon: 040-49 44 20 040-54 25 54 0707-99 80 49
Mail: hemlandet@outlook.com restaurang@ronneback.se mickael@tofalt.se
       
Pro/Golftränare Henrik Johansson Martin Olsson - Head Pro Joakim Johansson
Telefon: 0734-34 35 86  0739-79 09 16 0708-68 68 59
Mail: henrik.johansson@pgasweden.com martin.olsson@pgasweden.com joakim.johansson@pgasweden.com
       
Adress: Klågerupsvägen 469 Rönnebäcksvägen 2 Vångavägen 33
  212 36  Malmö 238 41  Oxie 238 41  Oxie