Kontakt/Aktuell info

Hinton Golf Club Kvarnby Rönnebäck Sofiedal
       
Banstatus Se under nyheter Se under nyheter Se under nyheter
  Rangen stängd varje torsd tillsv fram till ca 11:00 p g a underhåll

Rangen öppen, belyst 16:00-22:00.

Rönnehallens schema under Banfliken

 

Rangen öppen

 

 

       
Öppettider kansli      
Vardag 08.00 - 13.00 08.00 - 16.00 08.00 - 13.00
Helg 08.00 - 13.00 08.00 - 15.00 08.00 - 13.00
Telefon: 

040-54 25 50

Knappval Reception, Kvarnby

040-54 25 50

Knappval Reception, Rönnebäck

040-54 25 50

Knappval Reception, Sofiedal

Mail kvarnby@hintongolf.se info@hintongolf.se sofiedal@hintongolf.se
Ansvarig på plats Kristian Sandberg - Företag/Sponsring/Kansli  Johan Hinton- VD/Klubbchef/Ekonomi
Kristoffer Olsson - Shop/Kansli
Marcus Ekelund - Kansli
Telefon: Kristian: 040-54 25 50 Johan: 040-54 25 52
Kristoffer: 040-54 25 50
Marcus: 040-54 25 50
Mail:

Kristian: kristian@hintongolf.se

Johan: johan@hintongolf.se
Kristoffer: shop@hintongolf.se
Ekonomi: ekonomi@hintongolf.se

Marcus: sofiedal@hintongolf.se
Adress: Klågerupsvägen 469 Rönnebäcksvägen 3 Vångavägen 33
  212 36  Malmö  238 41  Oxie 238 41  Oxie 
       
Öppettider restaurang Se hemsidan Se hemsidan Se hemsidan
klicka på länken för mer info: Kvarnby Golf & Bykrog Restaurang Rönnebäck Tofält´s Mat & Gastronomi
Telefon: 040-49 44 20 040-54 25 54 0709-30 01 80
Mail: hemlandet@outlook.com restaurang@hintongolf.se mickael@tofalt.se
       
Pro/Golftränare Henrik Johansson Martin Olsson - Head Pro Martin Olsson - Head Pro
Telefon: 0734-34 35 86  0739-79 09 16 0739-79 09 16
Mail: henrik.johansson@pgasweden.com martin.olsson@pgasweden.com martin.olsson@pgasweden.com
       
Adress: Klågerupsvägen 469 Rönnebäcksvägen 2 Vångavägen 33
  212 36  Malmö 238 41  Oxie 238 41  Oxie